KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14052073
nr 1405 2073
Eyvor Clewe
(1910-2006), Sverige
Oljemålning, "Årstadal". Signerad E Clewe. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 50x87cm
Eyvor Clewe-Carleman, svensk bildkonstnär född 1910 i Arvika, Värmland, död 2006 i Stockholm.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 21 juni 2021
kl 19:46:30
21/6 18:18:47
21 jun
Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
Eyvor Clewe
Läs mer om Eyvor Clewe